28.04.2022

Посестри. Часопис №5 / Вручення медалі «За досягнення в культурі Gloria Artis»

24 квітня 2022 року о 15-й годині в Сукенницях відбулося відкриття ІІ Міжнародного конгресу польської літератури «Романтична традиція сьогодні». Під час церемонії вручено медалі «За досягнення в культурі Gloria Artis» літературознавцям, перекладачам і поетам. Від імені віцепрезидента Ради Міністрів і Міністра культури та національної спадщини, професора Петра Глінського, медалі вручив генеральний директор Міністерства культури та національної спадщини Ярослав Чуба. На урочистості виступив краківський піаніст Кшиштоф Ксьонжка в супроводі струнного квартету артистів Краківської філармонії.

Нагороди отримали Міхаель Д. Мікош (Michael J. Mikoś), Дорота Хецк (Dorota Heck), Ева Дорота Хофман-Пйотровська (Ewa Dorota Hoffmann-Piotrowska), Матеуш Антонюк (Mateusz Antoniuk), Марек Бернацький (Marek Bernacki), Мілош Бедрицький (Miłosz Biedrzycki), Богуслав Допарт (Bogusław Dopart), Адріан Глєнь (Adrian Gleń), Роман Хонет (Roman Honet), Чарльз Крашевський (Charles Kraszewski), Юрій Завадський.

Юрій Завадський є засновником і директором видавництва «Крок». Він відомий як непересічний перекладач польської літератури та поет, що присвятив себе пошукові нових художніх засобів у поезії. Крім того, він бере участь у численних музичних проєктах  записав диск із гуртом ZSUF. Відома також видавнича діяльність Юрія Завадського: за останні 10 років у видавництві «Крок» побачило світ понад 25 книжок польських авторів. Сам Юрій переклав українською мовою 5 із них і поширює польську літературу й культуру в Україні.

Лауреат звернувся до присутніх на Конгресі зі словами вдячності:

Шановні пані й панове, колеги та друзі! Я сердечно дякую Міністерству культури та національної спадщини за цю високу відзнаку. Також я особливо вдячний партнерам і друзям. Це Інститут Літератури, Генеральне Консульство Республіки Польща в Луцьку, Посольство України в Республіці Польща, Інститут Книги, Польський інститут у Києві, Польський центр культури та освіти в Тернополі. Завдяки Вам вдалося не лише багато зробити, а й ще більше разом мріяти про майбутнє, творити концепції, перспективи взаєморозуміння та плідної співпраці. Одне насправді важливо: нехай наші діти не запитують нас, чому тут війна і куди нам тікати? Нехай вони запитують, що ми можемо зробити, щоб далі жити в мирі? Як будувати наш спільний дім?

 

Це величезна честь, що моя кохана Галина отримує зараз для мене медаль «Глорія Артіс». Скажу щиро: це моя єдина в житті відзнака. Тим більше в такий жахливий час вона надзвичайно важлива для мене. Дякую! Вимовляю це і відчуваю, що самого цього слова не вистачає, щоб хоч якось відповісти на те, що робить польський народ для України. Дякую, і цього насправді замало, аби висловити мою пошану і вдячність партнерам, адже саме завдяки їм я зробив усе те, що мені вдалося зробити. Дякую дружині, донькам, батькам. За те, що ще існую і існує цей дивовижний світ. Але вже настав час, час для єднання і для спільної праці.  Дякую і до зустрічі!

Копіюючи фрагмент, будь ласка, долучіть цей текст:
Джерело тексту: Редакція . Вручення медалі «За досягнення в культурі Gloria Artis» // Посестри. Часопис. 2022. № 5

Примітки

    Пов'язані статті

    Loading...