01.12.2022

Посестри. Часопис №36 / «Українці в Польщі: історія порятунку»: дипломанти другої і третьої хвилі конкурсу документальної прози

Завершилося опрацювання двох потоків творів, отриманих організаторами Міжнародного конкурсу документальної прози «Українці в Польщі: історія порятунку». За результатами роботи журі визначено ще 20 фіналістів. Усього відзначено 30 фіналістів, котрі в жанрі журнальної статті, щоденника, мемуарів, інтерв’ю, есе чи нарису розповіли про власний досвід або досвід інших людей, які змушені були рятувати свої життя і родини в Польщі.

 

Із червня 2022 року Інститут літератури оголосив прийом творів документальної прози українців, які внаслідок війни в Україні опинилися в Польщі. За цей час було надіслано 74 твори, написаних конкурсантами віком від 10 років. Відгукнулися біженці, які опинилися в різних куточках Польщі, приїхавши з гарячих точок України.

 

Розповідаючи про свій (або інших людей) досвід нинішньої війни, автори змалювали страшні події, свідками яких стали в Мелітополі, Херсоні, Бучі, Ірпені, Києві, Харкові, Маріуполі, а також поділилися своїми переживаннями перебування в чужій країні. Попри гіркі та болючі свідчення, всі тексти просякнуті вдячністю та глибокою повагою до Польщі і поляків.

 

Усе, що розповіли конкурсанти, вражає жахливими подробицями воєнного часу, в які ще менше року тому важко було би повірити. Втеча з окупованих міст, перебування під артилерійськими обстрілами, проїзд уночі з вимкненими фарами замінованими дорогами, голод і холод, утрата рідних людей і житла, розлука з близькими, поїздка у повну невідомість… Утім, Польща допомогла видихнути, знайти прихисток, підтримку і надію на майбутнє.

 

Отже, журі конкурсу – українські письменники: Таня П’янкова, Валентина Семеняк та Юлія Бережко-Камінська – з-поміж надісланих робіт двох потоків обрали по десять, які найбільше запам’яталися і вирізнилися. Їхні автори і стали фіналістами конкурсу.

 

 1. Бикова Вікторія
 2. Боришполець Олена
 3. Даценко Ангеліна 
 4. Демір Олена
 5. Камінська Галина
 6. Купіч Юлія
 7. Лелик Мар’яна
 8. Олійник Олена
 9. Потапенко Олександра
 10.  Рихтерова Анна

 

Фіналісти 3-го потоку конкурсу:

 1. Грисенко Яніна
 2. Грицина Ксенія
 3. Девдера Катерина
 4. Дьоміна Анна
 5. Лякішева Наталія
 6. Олексієнко Тетяна
 7. Підмогильна Юлія
 8. Рибак Марія
 9. Худолій Світлана
 10. Шевчук Ірина

 

Нагородження фіналістів та оголошення переможців конкурсу відбудеться 4 грудня у Варшаві. Усі фіналісти отримають дипломи та грошову винагороду, а переможці – гонорари від 1000 до 2000 злотих. Усі відзначені твори будуть опубліковані на сайті «Посестри». У перспективі – паперове видання, до якого увійдуть усі 30 текстів фіналістів та переможців.

Копіюючи фрагмент, будь ласка, долучіть цей текст:
Джерело тексту: Бережко-Камінська Ю. «Українці в Польщі: історія порятунку»: дипломанти другої і третьої хвилі конкурсу документальної прози // Посестри. Часопис. 2022. № 36

Примітки

  Пов'язані статті

  Loading...