Читальня / Назарій Вівчарик

Вівчарик Назарій Олександрович народився 19 грудня 1985 року в місті Черкаси (Україна), виростав у місті Сміла (Черкаська область). Батьки – діти репресованих, педагоги за освітою. Коріння роду з Західної України.

Закінчив у Смілі гімназію імені В. Т. Сенатора. У шкільні роки займався Шотокан карате-до. Влітку був у спортивних таборах та брав участь в таборуваннях Спілки Української Молоді.

Закінчив Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького за спеціальністю «Журналістика», має ступінь магістра.

Працює відповідальним редактором лідируючого за кількістю відвідувачів в регіоні черкаського інтернет-видання «Прочерк».

У журналістиці з 2003 року, протягом яких робив перерву і працював на заводах з виробництва телевізорів і кондиціонерів у Чехії.

Учасник тренінгів та семінарів, зокрема, які проходили у партнерстві з Представництвом ООН в Україні та ОБСЄ тощо.

Член Спілки журналістів України (з 2010 року). Член Спілки письменників України (з 2019 року).

Навесні 2021 року нагороджений пам’ятною медаллю "ЗА ВІРНІСТЬ ТРАДИЦІЯМ" І ступеня від Міжнародної Організації Козацтво України.

Має професійні грамоти та нагороди. Зокрема, здобув відзнаку IV українсько-польського конкурсу журналістської майстерності. Здобув перемогу в номінації кращий журналістський матеріал за підсумками творчого конкурсу НСЖУ, присвяченому 30-річчю Незалежності України.

Друкувався в Україні, у Великобританії, Литві, Америці, Чехії…

Двічі лауреат Всеукраїнського конкурсу кращих творів на сільську та аграрну тематику ім. Григора Тютюнника. Лауреат премії імені Михайла Масла. Посів перше місце в Міжнародному літературному конкурсі есе і новел «WorkStory: робота у фокусі літератури» у номінації «Есе».

Друкувався у журналах, альманахах, збірках. Видані дві онлайн-книги, у друкованому варіанті вийшли повість, два романи і дві збірки малої прози.

Також журналіст є автором серії нарисів з-за кордону - з Тунісу, Чехії, Америки, Естонії. Ознайомитися з нарисами можна на сайті "Прочерк".

Читати даліЗгорнути
Loading...