29.06.2023

Посестри. Часопис №65 / Книжковий Арсенал в умовах війни

Всупереч обставинам у Києві відбувся Книжковий Арсенал – одна з найпотужніших літературних і книжкових подій України. На стенді книгарень видавці мали можливість представити свої видання. Обмеження кількості відвідувачів та учасників було зумовлене місткістю арсенального укриття на вулиці Лаврській, де традиційно проходить фестиваль. Мусимо зізнатися, що проведення Арсеналу цьогоріч – сміливий крок, але вкрай потрібний. Нова хвиля книжок довкола воєнного досвіду, довкола трагедії окремих людських доль та цілих спільнот: ось чинники, які потребували осмислення, представлення й поширення.

 

З-поміж видань, представлених на Арсеналі, були й книжки, промовані Інститутом Літератури. Серед них переклади з польської мови, що побачили світ у видавництвах «Крок» і «Літопис». Відвідувачі мали змогу придбати нові видання творів Адама Міцкевича, Яна Кохановського, літературну критику, літературознавчі розвідки та поетичні книжки відомих сучасних польських авторів. 

 

Нагадаємо, що Міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал» – щорічний проєкт Мистецького Арсеналу, заснований 2011 року. Це інтелектуальна подія України, де розвиваються і взаємодіють книжкова, літературна, візуальна, музична та театральна сцени. Під час фестивалів осмислюються вагомі питання буття людини, а також суспільства й культури, спонукаючи до проактивної позиції учасників і відвідувачів.

 

Копіюючи фрагмент, будь ласка, долучіть цей текст:
Джерело тексту: Редакція . Книжковий Арсенал в умовах війни // Посестри. Часопис. 2023. № 65

Примітки

    Loading...