20.04.2023

Посестри. Часопис №55 / Історія першої шкарпетки, яка виграла в кастингу, отримала роль у популярному серіалі й стала справжньою зіркою

Вам, мабуть, цікаво почути, що ж сталося зі шкарпетками, які – авжеж, сантехнік не помилився! – справді обрали волю. 

 

Почнемо з дуже вишуканої лівої шкарпетки, яку Тато малої Бе отримав колись у подарунок від свого тестя. Шкарпетка була високої якості, красива, шовкова, чорна як воронове крило, і вона справді зле почувалася в мішку із брудною білизною. 

 

– Хіба це товариство для мене, – прошепотіла вона до своєї правої сестри-близнючки, з відразою відсуваючись від доволі несвіжої футболки, яка саме розповідала дурні анекдоти й сама ж із них голосно реготала. 

 

– Агов, немає чого кирпу гнути, – гукнула вона до лівої шовкової шкарпетки. – Тут немає брудніших і чистіших, усі ми чемно помандруємо до пральки, хочеш ти цього чи ні! 

 

– Сама бачиш, – тихо сказала шовкова шкарпетка. – Я тут задихаюся, пропадаю. Не сердься, моя люба, але я мушу тебе покинути. Вирушу у світ, де на мене чекають великі можливості й справжня кар’єра. 

Так вона й зробила. 

 

Вистрибнула із плетеного кошика – і за мить уже зникла в отворі під пральною машиною. По той бік її привітав чудовий, барвистий, квітучий світ. Захоплена шкарпетка йшла, йшла і йшла вулицями міста, доки не натрапила на велику афішу. А на ній написано було таке: 

УВАГА, УВАГА! 

Набір акторів до серіалу! 

Якщо ти молода, вродлива, струнка 

 

і з дитинства мрієш стати актрисою – 

 

запрошуємо тебе 

на пробні зйомки 

до ТЕЛЕСЕРІАЛУ! 

– О, та це ж якраз для мене, – зраділа шовкова шкарпетка й примостилася в черзі красунь, які теж прийшли на пробні зйомки. 

 

Нові дівчата заходили до невеликої кімнати, де сидів пан режисер у товаристві двадцяти асистенток. На жаль, жодна не підходила на роль – одна виявилася занизькою, інша мала погану дикцію. 

 

Коли надійшла черга нашої шкарпетки, вона гордовито випнула пʼятку, обсмикнула пальці й упевнено постала перед режисером. Той глипнув на неї із сумнівом, ледь помітно позіхнув, а тоді попрохав: 

 

– А продекламуйте-но нам що-небудь… Тільки не про те… Гм… Пані Мажено, як зветься оте, чого ми більше не хочемо слухати? 

– Білі мухи, – відповіла пані Мажена. 

– Ага, тоді про що завгодно, аби не про білі мухи. Починайте! 

 

Шовкова шкарпетка трохи подумала, а тоді виразно продекламувала: 

Життя всіх шкарпеток минає в борні: 

То нові дірки, то знов брудні. 

Спимо в черевиках або в шухляді, 

Рідко в гармонії, часто – в безладді. 

Ні, я не скаржусь на власну долю, 

Та на шкарпетки чигають скрізь молі! 

Іноді кожна з нас сумно подумає: 

Ноги, що в нас, не пахнуть парфумами. 

Тож не картайте нас тільки тому, 

Що ми втікаємо з рідного дому. 

– Мені подобається! Браво! Бравісимо! – режисер захоплено ляснув долонею по столі, а його асистентки делікатно втерли сльози зворушення й шморгнули двадцятьма носами. – Ця роль ваша! Я впевнений, що ви станете зіркою з великої літери! 

 

Так усе й було. Роль у серіалі принесла шовковій шкарпетці славу й визнання. Вона давала інтерв’ю, її фотографії опинялися на обкладинках кольорових журналів, а дизайнери моди шили для неї сукні. З одним із них наша шкарпетка навіть якийсь час була заручена й планувала весілля. Проте їхні стосунки виявилися нетривалими, бо шкарпетку передусім цікавила кар’єра. 

 

Із часом вона почала в деяких місцях потихеньку протиратися, і тоді шкарпетка зробила операцію й зміцнила п’ятку шовковими нитками в ексклюзивній майстерні. А з віком, коли довелося поступитися місцем новим, молодим зіркам, вона видала щоденник, який викликав справжній скандал, бо шкарпетка поділилася всіма відомими їй пікантними подробицями із життя різних високопоставлених п’ят. 

Копіюючи фрагмент, будь ласка, долучіть цей текст:
Джерело тексту: Беднарек Ю. Історія першої шкарпетки, яка виграла в кастингу, отримала роль у популярному серіалі й стала справжньою зіркою // Посестри. Часопис. 2023. № 55

Примітки

    Пов'язані статті

    Loading...