06.04.2023

Посестри. Часопис №53 / Джерело дзвенить

У випуску ми знову звертаємо вашу увагу на доробок Адама Міцкевича. Міцкевич у притаманній йому романтичній манері пише про Крим, і сьогодні, в епоху, далеку від поета, його слова знову актуальні:

«О, де ви, де тепер, любов, могуття й славо,
Що мали у віках сіяти величаво?
Ганьба! Немає вас, а джерело дзвенить».

Сучасна поезія репрезентована текстами Юлії Мусаковської та Пьотра Лямпрехта. У вірші Юлії наново повторюється мотив наближення до умовної страти, екватора чекання, нової віхи:

Намацала шкаралупу каштана 
в кишені  
куртки кольору хакі. 
Вкололася – і прозріла. 

Ті, що ідуть на смерть, вітають тебе, листопаде. 

Натомість Пьотр звертається до минувшини, розглядає завантажений спогадами ландшафт, шукаючи поглядом непомітний механізм, який дозволить пригальмувати поспіх, виправити поступ, унеможливити наступ невідомого:

під огорожею
зарослий велосипед

на мить
спиняє
час

Ми продовжуємо популяризацію польської класики і публікуємо твір Болеслава Пруса «Із легенд Стародавнього Єгипту» в перекладі Лариси Андрієвської. Твір присвячений екзотичній темі, проте наново шукає соціального підтексту засобом авторської інтерпретації прадавніх сюжетів.

 

Людмила Тарнашинська продовжує нашу мандрівку в світ творів Ольги Токарчук. Дослідниця накреслює типологічні та семантичні зв'язки між доробком письменниці в широкому літературному контексті. Репортаж про зустріч зі Станіславом Шевченком в межах Краківського форуму культури також про контакти: письменник і перекладач ділиться своїм літературним досвідом, накреслюючи власне бачення міжкультурного мосту поміж Україною та Польщею.

Копіюючи фрагмент, будь ласка, долучіть цей текст:
Джерело тексту: Редакція . Джерело дзвенить // Посестри. Часопис. 2023. № 53

Примітки

    Пов'язані статті

    Часопис української та польської літератури «Посестри» як нова культурна ініціатива

    Часопис, який виходить щотижня, починаючи з 24 березня 2022-го, є справжнім літописом історії й культури українського воєнного простору 2022–2023 років. Бо хоч тематичне коло надрукованих за цей рік творів різнобарвне, найактуальнішою темою, що просочилася в художні тексти, була тема війни. Не вдалося б у цьому невеличкому огляді згадати всіх, хто з’явився в журналі, але серед них були Ігор Калинець, Оксана Забужко, Маріанна Кіяновська, Олександр Ірванець, Юрій Андрухович, Сергій Жадан, Іван Андрусяк, Тарас Прохасько, Степан Процюк, Олександр Бойченко, Василь Махно, Василь Слапчук, Галина Крук, Андрій Любка, Наталка Білоцерківець, Андрій Чапай, Мірек Боднар, Андрій Бондар, В’ячеслав Левицький, Наталія Бельченко, Дмитро Лазуткін, Катерина Калитко, Лесик Панасюк, Олег Коцарев, Володимир Рафєєнко, Анатолій Дністровий, Антон Марчинський та багато інших.
    Читати повністю
    Loading...