Посестри. Часопис №53 / Джерело дзвенить
У випуску ми знову звертаємо вашу увагу на доробок Адама Міцкевича. Міцкевич у притаманній йому романтичній манері пише про Крим, і сьогодні, в епоху, далеку від поета, його слова знову актуальні:
«О, де ви, де тепер, любов, могуття й славо,
Що мали у віках сіяти величаво?
Ганьба! Немає вас, а джерело дзвенить».
Сучасна поезія репрезентована текстами Юлії Мусаковської та Пьотра Лямпрехта. У вірші Юлії наново повторюється мотив наближення до умовної страти, екватора чекання, нової віхи:
Намацала шкаралупу каштана
в кишені
куртки кольору хакі.
Вкололася – і прозріла.Ті, що ідуть на смерть, вітають тебе, листопаде.
Натомість Пьотр звертається до минувшини, розглядає завантажений спогадами ландшафт, шукаючи поглядом непомітний механізм, який дозволить пригальмувати поспіх, виправити поступ, унеможливити наступ невідомого:
під огорожею
зарослий велосипедна мить
спиняє
час
Ми продовжуємо популяризацію польської класики і публікуємо твір Болеслава Пруса «Із легенд Стародавнього Єгипту» в перекладі Лариси Андрієвської. Твір присвячений екзотичній темі, проте наново шукає соціального підтексту засобом авторської інтерпретації прадавніх сюжетів.
Людмила Тарнашинська продовжує нашу мандрівку в світ творів Ольги Токарчук. Дослідниця накреслює типологічні та семантичні зв'язки між доробком письменниці в широкому літературному контексті. Репортаж про зустріч зі Станіславом Шевченком в межах Краківського форуму культури також про контакти: письменник і перекладач ділиться своїм літературним досвідом, накреслюючи власне бачення міжкультурного мосту поміж Україною та Польщею.