23.02.2023

Посестри. Часопис №47 / Чужі люди стукають у твій дім

24 лютого – річниця початку війни. День, який не лише перевернув щоденність, а й змінив порядок на планеті. День, у якому ми триваємо, вчимося жити, вчимося подумки перебувати більше в майбутньому, ніж у минулому. Відштовхуємося від учора, закликаємо завтра.

 

У випуску дві поетичні добірки, Юліана Корнхаузера та Олесі Мамчич. Саме один із віршів Олесі Мамчич дав цьому випуску назву й напрямок: у вірші бачимо присутність чужинців, тривожно передчуваємо і згадуємо руйнацію особистого простору, втечу й переоцінку буття. 

 

А розпочинає випуск есей Станіслава Цалика про польського кінорежисера Міхала Вашинського. Долю режисера повністю змінила війна: «Досвід, що ми його знічев'я дістали всупереч своїм бажанням, по-новому підсвітив, здавалося б, звичні сторони буття, інакше розставив певні життєві акценти, показуючи справді важливе й відсікаючи другорядне». 

 

Із великою приємністю пропонуємо читачам фрагмент роману «Ненаситність» Станіслава Ігнація Віткевича в перекладі Світлани Бреславської. Цим твором автор робить крок у майбутнє, неначе заглядає за лаштунки історії. 

 

Продовжуємо також серію публікацій про українських шістдесятників, і цього разу пропонуємо уривок із праці Людмили Тарнашинської про Михайлину Коцюбинську, яка стала однією з чільних постатей тогочасного культурного протистояння радянському тоталітаризмові. Також публікуємо п'ятий уривок повісті Євгена Положія, документальне оповідання Ірини Феофанової. Завершуємо випуск розмовою з Іларією Шевчук-Шнайдер, юною українською музиканткою, талант якої вражає сучасників. 

Копіюючи фрагмент, будь ласка, долучіть цей текст:
Джерело тексту: Редакція . Чужі люди стукають у твій дім // Посестри. Часопис. 2023. № 47

Примітки

    Пов'язані статті

    Часопис української та польської літератури «Посестри» як нова культурна ініціатива

    Часопис, який виходить щотижня, починаючи з 24 березня 2022-го, є справжнім літописом історії й культури українського воєнного простору 2022–2023 років. Бо хоч тематичне коло надрукованих за цей рік творів різнобарвне, найактуальнішою темою, що просочилася в художні тексти, була тема війни. Не вдалося б у цьому невеличкому огляді згадати всіх, хто з’явився в журналі, але серед них були Ігор Калинець, Оксана Забужко, Маріанна Кіяновська, Олександр Ірванець, Юрій Андрухович, Сергій Жадан, Іван Андрусяк, Тарас Прохасько, Степан Процюк, Олександр Бойченко, Василь Махно, Василь Слапчук, Галина Крук, Андрій Любка, Наталка Білоцерківець, Андрій Чапай, Мірек Боднар, Андрій Бондар, В’ячеслав Левицький, Наталія Бельченко, Дмитро Лазуткін, Катерина Калитко, Лесик Панасюк, Олег Коцарев, Володимир Рафєєнко, Анатолій Дністровий, Антон Марчинський та багато інших.
    Читати повністю
    Loading...