12.01.2023

Посестри. Часопис №41 / У першу пору половінь

І раптом ми входимо в новий рік: чи інший, чи такий, як попередні. Кажуть, аби був не гірший. Цим номером відзначаємо 85-річчя від дня народження Василя Стуса: в цей, м’яко висловлюючись, кризовий час «і хоч у прірву, хоч на волю пірвешся із останніх сил», бо не діяти – ніяк. Сила Василя Стуса, принаймні наша уява про його людську силу, тримає вже не одне покоління українців. Він став і залишається одним із прикладів української сили в протистоянні вічному ворогові, навіть «в першу пору половінь».


Водночас у першому цьогорічному номері ми торкаємося важливого здобутку української мови, літератури та перекладацької справи найближчих років: нові та оновлені переклади давньоримських класиків, урешті, поволі виходять друком. Про особливості цієї унікальної праці, здобутки, плани та мрії ми говоримо з молодим перекладачем зі Львова Назаром Ващишиним. 


Поетичний блок номеру багатий на відомі імена: пропонуємо добірки Богдани Матіяш і Григорія Фальковича. 
Із авторкою книжки «Таємні історії маленьких і великих Перемог» Танею Стус ми говоримо про її роботу, творчість і здобутки. Як психологиня й письменниця – авторка має що сказати. Це відверта розмова про внутрішній конфлікт, про віднайдення мови вже наявною і про створення нової, а найголовніше – про тексти для майбутніх поколінь. 


Літературознавче крило випуску – розповідь про поетичний доробок Кароля Войтили у фрагменті праці Катажини Шевчик-Хааке та філософські основи польської культури у статті Станіслава Бжозовського. Традиційно доповнюємо випуск добіркою есеїв: «Ма, тут немає війни?» Марії Рибак та «У пошуках Ородруїна» Олени Боришполець. 
 

Копіюючи фрагмент, будь ласка, долучіть цей текст:
Джерело тексту: Редакція . У першу пору половінь // Посестри. Часопис. 2023. № 41

Примітки

    Loading...