20.04.2023

Посестри. Часопис №55 / Вікопомний дар

 

Вірш Миколи Зерова в цей великодній час пригадує нам історію біблійної перемоги над смертю: 

І в синій темряві, мов ряд примар,
Жінки несуть свій вікопомний дар –
Пахучий нард і мірру, і алое.

У випуску це важливе, почасти не вирішене питання ставить в есеї «Біблійна історія на повторення історії світової» Тетяна Павлінчук: «Аби не вдатися до банальності формулюванням, що історія повторюється, скажемо тут, що історія знову приходить, з’являється заново, історія пригадується із того, що вже було відоме, мов із підсвідомості сну, з чудного відчуття свого перебування у ньому, своєї у ньому участі, але й безсилості вплинути на потік фактів і явищ, що проходять навколо  «Я». Чи саме так, без нашої участі, твориться історія?»

 

Поетична антологія цього випуску присвячена пасхальній тематиці і репрезентує відомі імена: Микола Зеров, Павло Тичина, Богдан Лепкий, Олександр Олесь, Богдан-Ігор Антонич, Ципріян Каміль Норвід, Ева Філіпчук, Уршуля Бенка. Вірш Наталії Бельченко нагадує, що в ці святкові дні ми не можемо забути ні про війну, ні про 80-ту річницю повстання у Варшавському гетто, початок якого припав на 19 квітня 1943 року.

 

Ян Блонський говорить про осяяння Чеслава Мілоша: його складний поетичний світ завдяки проникливому погляду критика розкриває свої таємниці читачеві: «Скільки таких митей, скільки цитат! Можна було би згадати значно більше. Поет говорить про щось елементарне для нього. Елементарне для нього як власне поета. Моменти осяяння, об’явлення зумовлюють народження  вірша, наказують упродовж десятків літ «шукати слова».

 

Прозове крило випуску репрезентують нарис Євгенії Завалій «Найстрашніша ніч в Одесі: працює ППО, іде атака «шахедів» та оповідання Юстини Беднарек «Історія першої шкарпетки, яка виграла в кастингу, отримала роль у популярному серіалі й стала справжньою зіркою». 

Копіюючи фрагмент, будь ласка, долучіть цей текст:
Джерело тексту: Редакція . Вікопомний дар // Посестри. Часопис. 2023. № 55

Примітки

    Loading...