26.01.2023

Посестри. Часопис №43 / Линуть голоси

Цей випуск виходить під час кількох подій. Передовсім хочемо згадати про те, що прототип героя новели Євгена Положія, незабутній Кабан, кілька днів тому загинув у бою. Жахливі часи, жахливий ворог... Про літературну працю та місце письменника у військовій дистопії Олеся Мамчич розмовляє з Євгеном Положієм.

 

Павло Тичина народився 23 січня, за старим стилем – 11 січня, але в УРЕ вказане 27 січня. Кількома віршами, на перший погляд непоказними, хочемо відзначити день народження поета.  "Линуть голоси" із минулого, які ще зовсім близько, і так боляче близько. 

 

У випуску – добірка віршів польського поета Кшиштофа Шеремети в перекладі В'ячеслава Левицького. Його метода на позір проста: щоденність, перекута в поетичну мову, проте після грубої ковальської обробки починається ювелірна праця в мові та відтінках значень. Поетичний текст, отож, під пером поета стає струнким, несподіваним, вряди-годи залишаючись чи то химерним, чи то манірним.

 

Випуск доповнює добірка класика романтичної польської презії Ципріяна Каміля Норвіда у перекладах Володимира Лучука. Редакція спробувала дібрати тексти з його доробку так, щоб тематично вони перегукувалися із настроями віршів Тичини, а ще – із темами, що крізь біль війни знову стали невимовно актуальними і близькими: що є героїзм? історія? вітчизна?

 

У випуску традиційно публікуємо твори фіналістів конкурсу документальної прози: есеї "Переїзд" Марини та Світлани Худолій та "Чому навчати дітей?" Ірини Шевчук.

Копіюючи фрагмент, будь ласка, долучіть цей текст:
Джерело тексту: Редакція . Линуть голоси // Посестри. Часопис. 2023. № 43

Примітки

    Loading...