24.03.2022

Посестри. Часопис №1 / Звернення директора Інституту Літератури Ю.-М. Рушара до читачів

Ми відкриваємо сайт української і польської літератури «Посестри». «Посестри», тобто названі сестри, бо так про Польщу й Україну висловився Президент України Володимир Зеленський. Дуже дякуємо за таке визначення, це велика честь для нас. Це правда – ми сестринські країни. Україна втратила брата, який виявився Каїном, але знайшла сестру, яка її не залишить. Наш портал присвячений обом літературам і є одним із проявів сестринських зв’язків у трагічні, але й водночас дивовижні часи.

Агресор зазнав багато невдач, навіть таких, на які йому не стало уяви.

Російська держава окупує частину України, але в результаті Польща стала безпечним прихистком для понад двох мільйонів українців. У  моральному розумінні Україна збільшилася на Польщу.

Російське військо винищує мирних українських громадян, але Україна збільшила свою популяцію на понад 30 мільйонів польських сердець, що б’ються для України.

Російське військо руйнує українські школи, але Україна стала  багатшою на тисячі польських шкіл, до яких уже потрапило кілька тисяч українських дітей. Сьогодні Україна має більше шкіл, ніж до агресії.

Я говорю про все це, щоб усі усвідомили, що навіть найстрашніший диявол не  здатен чинити саме зло. Диявол мусить змиритися з тим, що результатом його зла є також непередбачене ним добро. І що це добро таки перемагає!

Шановний пане Президенте і всі українські герої! Ми дякуємо Вам, що Ви боретеся за незалежність України, бо цим захищаєте незалежність Польщі й усього вільного світу. Ми робимо все, щоб Ви перемогли, і помагаємо, як можемо. Ваші дружини і діти у нас у безпеці. Маю надію, що це додає Вам сил і допомагає в боротьбі.

Дорогі прибулі українці! Окрім найновішої літератури, на нашому сайті Ви знайдете цифрову бібліотеку з творами зі шкільної програми для дітей і юнацтва, щоб учні якнайшвидше могли ними користуватися. Це буде не лише українська класика, а й польська і світова класика українською мовою, яка полегшить учням навчання в польській школі.

Нехай література Вас теж підтримує – література українська, польська і всього вільного світу.

Слава незалежній Україні!  

 

Юзеф-Марія Рушар

Директор Інституту Літератури

Копіюючи фрагмент, будь ласка, долучіть цей текст:
Джерело тексту: Рушар Ю. Звернення директора Інституту Літератури Ю.-М. Рушара до читачів // Посестри. Часопис. 2022. № 1

Примітки

    Пов'язані статті

    Loading...