Читальня / Михайло Коцюбинський

Михайло Михайлович Коцюбинський народився 17 вересня 1864 року. Родом із Вінниці. Дитинство письменника минуло у містечку Бар, саме тут він вступив до початкової школи. Згодом навчався в Шаргородському духовному учлищі. Саме під час навчання у цьому закладі в 12-тилітнього Михайла з'явилась мрія стати письменником. Він перечитував твори Т.Шавченка та М.Вовчка, які згодом мали великий вплив на його творчість. У 1881 році сім'я Коцюбинських повернулась до Вінниці.

Дебютний твір М.Коцюбинського «Андрій Соловійко, або Вченіє світ, а невченіє тьма» (1884) відразу потерпів фіаско. Твір розкритикували, а автору порадили припинити писати. 1890 року Михайло Коцюбинський побував у львові, де познайомився з І.Франком та опублікував свій твір під назвою "Наша хатка" в львівському журналі "Дзвінок".

З 1892 по 1896 рік Михайло Коцюбинський працював у складі Одеської філоксерної експедиції, яка боролась з філоксерої - шкідниками винограду. Робота в молдавських селах не минула безслідно. Адже завдяки цій роботі наша література побачила чудову низку східних оповідань.

Вершиною творчості Михайла Коцюбинського вважають повість «Тіні забутих предків». За його сюжетом Сергій Параджанов створив однойменний фільм, який став одним із світових шедеврів.

З 1911 року письменника все більше мучили астма та туберкульоз. Через потребу в лікуванні Коцюбинський відвідав Італію (острів Капрі, де часто зустрічався з Максимом Горьким, взимку 1911—1912 навіть жив у нього і написав там свої відомі твори «Коні не винні» та «Подарунок на іменини») й інші країни Європи.

Помер 25 квітня 1913. Поховали письменника на Болдиній горі у Чернігові.

Читати даліЗгорнути
Loading...