24.08.2023

Посестри. Часопис №73 / Серце б’ється і б’ється в грудях!..

Це велике повернення додому, це віднайдення себе, це свято рідної землі, мови, свободи й неминучого миру. Таким бачиться День незалежності України.

Ах, хіба ж ти, хіба ти це знаєш,
Коли сам весь тремтиш, весь смієшся, ридаєш,
Серце б’ється і б’ється в грудях…
Не бував ти у наших краях... 

– промовляє Павло Тичина до подорожнього, якому поет захотів розповісти про свою рідну землю. Ця земля «всеплодющая», обдаровує силою та любов'ю, дає пристрасть і силу до праці, прояснює розум і, огортає покровом від небезпек. Ми щиро вітаємо наших читачів із Днем незалежності України!

 

У випуску пропонуємо поетичну добірку класиків – Тараса Шевченка, Івана Франка, Казимира Вєжинського, Павла Тичини, Миколи Зерова. Згадуємо великих, які стали жертвами нелюдського совєтського режиму: в нарисі Людмили Тарнашинської прослідковуємо непростий шлях української художниці Алли Горської. Згадуємо Чернігів, що постраждав від російської ракети цього тижня, – через слова Зерова. В есеї Данила Ільницького «Пре-альбатроси...» продовжуємо розмову про молодомузівські контексти, в яких формувалася постать Остапа Луцького. 

 

За свідків сучасного українського прориву, трагічного та величного, сучасні українські поети: вірші, створені Дариною Гладун і Лесиком Панасюком в дуеті, нагадують нам про той страшний лютневий початок.

...вибухи і відлуння вуличних боїв за вікном це звуки феєрверків на якомусь раптовому святі

Поетичне крило випуску доповнює добірка віршів польської поетеси Б'янки Роландо. Її в певному розумінні надреалістичні образи творять візуальну тканину вірша дуже послідовно, виважено:

Я не могла повірити, що за сірою скелею
примара-хлопець усміхався сріблясто
і коли хитнула головою, не пойнявши віри...

Ми разом, працюємо, мріємо, допомагаємо собі навзаєм долати непростий шлях, який ми не обирали, але іншого немає. Ми прямуємо до Перемоги.
 

Копіюючи фрагмент, будь ласка, долучіть цей текст:
Джерело тексту: Редакція . Серце б’ється і б’ється в грудях!.. // Посестри. Часопис. 2023. № 73

Примітки

    Loading...