02.05.2024

Посестри. Часопис №109 / Переможемо

У передвеликодній та великодній час, на який випадає публікація 109 номера, думаємо про перемогу – в сенсі найширшому, найвищому. Перемога – це, врешті, ми самі, адже вона не існує поза нами, нашими чинами й нашими думками. Хай сонце нам усім світить, хай небо добрішає. Редакція вітає з Великоднем і зичить усім нам перемоги та воскресіння.

 

Достоту епічна картина вербної неділі, переполовинена тривожним відчуттям воєнного часу, розгортається у вірші Олафа Клеменсена:


вербочки і автомати заносять у храми святять і кладуть під ноги Месії що в місто
в’їжджає в руках у чоловіків і жінок і дітей жмутики свіжозрізаних акаемів осанна
[...]

переможемо

переможемо

У Пьотра Лямпрехта шлях до перемоги – метафізичної та позаприродньої – все ж скраплений кров'ю. В цьому криється метафора нашої європейськості та нашого прагнення:

Виразно відчутний запах крові
непролитої на вівтарях Бога

Несподівано Елла Євтушенко протягує цю червону нитку – символічну та багатозначну:

хапайся малий незнайомцю за червону нитку
коли будеш уповні
вона тебе виведе у цей світ

Тетяна Винник ділиться своїми спогадами й сподіваннями в інтерв'ю Олені Олійник: «Книжки, яких у нашому домі завжди було багато, увійшли в моє життя у ранньому дитинстві. Мама купувала мені найкращі, шукаючи їх по букіністичних магазинах, бо тоді книжки, особливо дитячі, були дефіцитом...»

 

У продовженій серії відеочитань Галина Ткачук читає своє дуже смішне оповідання «Загадка старого холодильника», яке марковане жанром дитліту, але насправді пасує для будь-якої вікової групи. Публікацію великої прози доповнюємо черговим уривком повісті «Мадам» Антоні Лібери.

Копіюючи фрагмент, будь ласка, долучіть цей текст:
Джерело тексту: Редакція . Переможемо // Посестри. Часопис. 2024. № 109

Примітки

    Loading...